Home NFT Meta, NFT Konusunda Israrcı – BTCHaber

Meta, NFT Konusunda Israrcı – BTCHaber

0

Meta, NFT Konusunda Israrcı – BTCHaber

NFT sektörü kripto para piyasasının düşüşünden oldukça etkilendi. Birçok projenin işlem hacminde düşüşler yaşanırken popüler koleksiyonların floor fiyatlarında da düşüş söz konusu. Ancak her ne kadar NFT’ler en popüler döneminde olmasa da Meta NFT planlarını sürdürüyor.

Meta NFT Çalışmalarını Sürdürüyor

Meta’nın yeni Fintech Başkanı Stephane Kasriel, Financial Times ile yaptığı bir röportajda, şirketin NFT’ler konusundaki planlarının “hiçbir şekilde” değişmediğini açıkladı. Kasriel, sektöre olan inançlarını bir kez daha yenilerken bu tarz düşüşlerin normal olduğunu vurguladı:

“Meta’nın NFT’lerde gördüğü fırsat, bugün uygulamalarımızı kullanan yüz milyonlarca veya milyarlarca insan için dijital koleksiyon ürünleri toplayabilmek ve orada potansiyel olarak sanal ve dijital ürünler yaratabilecek milyonlarca içerik oluşturucuya ulaşabilmektir”

Mark Zuckerberg’in CEO’luğunu yürüttüğü şriket, diğer Silikon Vadisi devlerinden daha uzun süredir dijital varlıklara daha fazla önem veriyor ve kullanıcılar için Çinlilerin sahip olduğu TikTok ile savaşırken gençlerin ve genç yetişkinlerin ilgisini artırmak için bunları kullanmak istiyor.

Metaverse ve NFT alanında yaptığı marka başvuruları ve girişimler ile birlikte gelişimini hızlandıran Meta, bu alanda geleceğin kritik isimlerinden olmayı hedefliyor.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version